Alman Kültür Merkezi
Türkiye Deutscheskultur Zentrum
Türkei

 

Deutscheskultur Zentrum Türkei

Almanya`da yüksek öğrenim için kayıtlar başlamıştır.

Anasayfa | Site Haritası | İletişim

Alman Kültür Merkezine Hoşgeldiniz!

Neden Alman Kültür Merkezi ?

► Güvenilir, bilgili, profesyonel ve kalitelidir.

 

► Sadece Almanya konusunda uzmandır.

 

► Amacı para kazanmak değil, gençlere yeni perspektivler sunmayı bir görev bilmiştir.

 

► Kadrosu, bizzat Almanya`da Üniversite öğrenimi görmüş personelden oluşmasından ötürü her konuda tecrübe ve çözüm sahibidir.

 

► Kesinlikle boş vaadlerde bulunmaz ve Vize`yi kesinlikle garanti etmez!

 

► Akılcı ve doğru yönlendirir, para ve zaman kaybınızı önler.

 

► Öğrencilerin memnuniyetini kendisine pusula edinmiştir. Onların başarılarıyla mutlu olur.

 

► Başvuru yapmış her öğrencisiyle özel olarak ilgilenir ve ilişkilerini devamlı sıcak tutar.

 

► Fiyat konusunda en uygun ve branjında en profesyonel olarak danışmanlık hizmeti veren tek kurumdur. Aynı uçakta, aynı koltuk,  aynı hedefe varmak için neden daha fazla danışmanlık ücreti ödeyesiniz ki?

 

► Unutmayın! Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar! Biz sizi anlıyoruz ;-)

 

Alman Kültür Merkezi, ekonomik ve sosyal olarak bağımsız bir organizasyondur !

Toplum

Hemen hemen 82 milyon insanın yaşadığı Almanya, Avrupa Birliği ülkeleri arasında büyük farkla en yüksek nüfusa sahip. Almanya modern ve dünyaya açık bir ülke. Hayat tarzlarının çoğulluğu ve etnokültürel tarzların çeşitliliği Alman toplumunun özelliği. Birlikte yaşama biçimleri çeşitlilik kazandı. Bireysel hareket alanları genişledi. Cinsiyetler arasındaki rol kalıpları geçerliliğini yitirdi. Toplumsal değişimlere rağmen aile halen en önemli sosyal bağın kaynağı ve gençlerle aileleri arasında sıkı aile bağları var.

 

 

Kültür

Almanya’da kültürel hayatın birçok çehresi var: Flensburg ve Garmisch arasında 300 kadar tiyatro ve 130 profesyonel orkestra var. Uluslararası çerçevede üst derecede ve çok yönlü koleksiyonları ile 630 sanat müzesi eşsiz bir müzeler tablosu sunuyor. Uluslararası çerçevede de kendini çoktan kabul ettiren canlı bir genç Alman resmi oluştu. Yılda 94.000 kadar yeni ve yeniden basılan kitapla Almanya büyük kitap uluslarının da arasında yer alıyor. 350 günlük gazete ve binlerce dergi canlı bir medya dünyasının kanıtı. Alman filmi de sadece Alman sinemalarında değil, dünyanın birçok ülkesinde yeni başarılar elde ediyor.

 

 

Yaşam

Günlük yaşamı yaşamaya değer kılan nedir? İyi yemekler ve kaliteli şaraplar, doğada huzur, şenlikler, kutlamalar, tatil, tasarım ve moda, ruhu zenginleştiren mimari. Almanya’da bunların hepsi mevcut – Bavyeralıların geleneksel deri pantolonları, dana paçaya düşkünlük gibi klişeleri aşan bir kültürel zenginlik. Almanya’yı ilginç bir tatil ülkesi olarak giderek daha fazla keşfeden yabancı turistler bunu kolaylıkla görüyor. Burada kültür tarihi açısından görülmeye değer çok yer olduğu için değil sadece; yerel mutfakların zengin çeşitliliği ve birbirinden çok farklı doğa parçaları da bunu doğruluyor. Dünyanın seyahat şampiyonu Almanların da en çok tercih ettiği tatil yeri Kuzey Denizi ve Alpler arasındaki Almanya toprakları.

 

 

Almanya'da dil okulu başvurusu, Almanya üniversite başvurusu, Almanya'da master, Almanya'da doktora, Almanya göçmenlik başvurusu, Almanya vize başvurularınız için bizimle temasa geçiniz.

Almanya Hakkında / Almanya`da Toplum ve Yaşam
Toplum ve Yaşam

Copyrights reserved Alman Kültür Merkezi