Alman Kültür Merkezi
Türkiye Deutscheskultur Zentrum
Türkei

 

Deutscheskultur Zentrum Türkei

Almanya`da yüksek öğrenim için kayıtlar başlamıştır.

Anasayfa | Site Haritası | İletişim

Alman Kültür Merkezine Hoşgeldiniz!

Neden Alman Kültür Merkezi ?

► Güvenilir, bilgili, profesyonel ve kalitelidir.

 

► Sadece Almanya konusunda uzmandır.

 

► Amacı para kazanmak değil, gençlere yeni perspektivler sunmayı bir görev bilmiştir.

 

► Kadrosu, bizzat Almanya`da Üniversite öğrenimi görmüş personelden oluşmasından ötürü her konuda tecrübe ve çözüm sahibidir.

 

► Kesinlikle boş vaadlerde bulunmaz ve Vize`yi kesinlikle garanti etmez!

 

► Akılcı ve doğru yönlendirir, para ve zaman kaybınızı önler.

 

► Öğrencilerin memnuniyetini kendisine pusula edinmiştir. Onların başarılarıyla mutlu olur.

 

► Başvuru yapmış her öğrencisiyle özel olarak ilgilenir ve ilişkilerini devamlı sıcak tutar.

 

► Fiyat konusunda en uygun ve branjında en profesyonel olarak danışmanlık hizmeti veren tek kurumdur. Aynı uçakta, aynı koltuk,  aynı hedefe varmak için neden daha fazla danışmanlık ücreti ödeyesiniz ki?

 

► Unutmayın! Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar! Biz sizi anlıyoruz ;-)

 

Alman Kültür Merkezi, ekonomik ve sosyal olarak bağımsız bir organizasyondur !

Ekonomi

Alman firmaları tüm dünyada haklı bir üne sahip. Onlar kalite simgesi olarak görülen “made in Germany” markasını yaratanlar. Gösterdikleri performansla yenilikçilik, kalite ve teknolojik üstünlüğü temsil ediyorlar. Ancak dünyanın bu en büyük dördüncü ekonomisindeki aktörlerin kimler olduğuna bakıldığında, asıl gücün “küresel oyuncu” çapındaki büyüklerin dışında, Alman ekonomisinin can damarını oluşturan, sanayi ağırlıklı çok sayıdaki orta ölçekli işletmelerin de olduğu görülür. KOBİ’ler ülkedeki ekonomik çerçeve koşullar ve çalışanlarının yüksek vasıflarıyla bu başarıya ulaşıyorlar. Yabancı yatırımcılar da bu avantajların farkında.

 

En gelişmiş ve en yüksek verimlilikte sanayi ülkelerinden biri olan Almanya bugün ABD, Japonya ve Çin’in ardından en büyük dördüncü ulusal ekonomi konumundadır. 82 milyonluk nüfusuyla da Avrupa Birliği’nin (AB) en büyük ve en önemli pazarı durumundadır. Almanya’nın ekonomisi sanayi ürünleri ve hizmet sektörü ağırlıklıdır. Özellikle de Alman makine, otomobil ve kimya sanayisinin ürünleri uluslararası pazarda büyük rağbet görmektedir. Kazanılan yaklaşık her dört Avro’dan birinden fazlası ihracattan geliyor – her beş iş olanağından birinden fazlası da doğrudan veya dolaylı olarak dış ticarete bağlı. Almanya 2009 yılında gayri safi yurt içi hasılasının (GSYİH) yaklaşık üçte birine denk gelen 1121 milyar Dolarlık ürün ihracatı hacmiyle Çin’in (1202 milyar Dolar) ardından dünyanın en çok ihracat yapan ikinci ülkesi oldu. Almanya 2003-2008 yılları arasında ardarda altı kez “ihracat şampiyonu” olmuştu. Almanya’nın dünya ticaret hacmindeki payı yaklaşık yüzde dokuz.

 

 

Ekonomisinin ihracat odaklı yapısından dolayı Almanya örneğine az rastlanır ölçüde dünya ekonomisiyle iç içe ve açık pazarları hedefliyor. En önemli ticari ortakları Fransa, Hollanda, ABD ve Büyük Britanya’dır. 2009 yılında Fransa’ya 82 milyar Avro değerinde mal ve hizmet ihraç edilmiş, ABD ve Hollanda’ya 54 milyar Avro ve Büyük Britanya’ya da 53 milyar Avro mal ve hizmet ihracı gerçekleştirilmiştir. Avrupa Birliği’nin doğuya doğru genişlemesiyle (2004 ve 2007), “eski” AB üyelerinin yanı sıra AB’ye yeni katılan Doğu ve Orta Avrupa ülkeleriyle gerçekleşen ticaret hacminin belirgin bir şekilde arttığı gözlenmiştir. Toplam ihracatın yaklaşık yüzde 10’u bu ülkelere yapılmaktadır. Almanya’nın Avrupa Birliği ülkelerine ihracatı toplam yüzde 63 düzeyindedir.

 

 Asya’nın atılım halindeki ülkeleriyle Almanya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin önemi de her geçen gün artmaktadır. Asya, Almanya kaynaklı ürünlerin en büyük ikinci pazarı durumuna gelmiştir. 2009 itibariyle Almanya’nın ihracatının yüzde 14’ü bu bölgeye gerçekleşti. Bölgedeki en önemli partner ise Çin. Ayrıca 1999’dan beri Almanya, Çin’e en büyük yatırımı yapan Avrupa ülkesi. Yaklaşık 2500 Alman firması yatırımlarıyla bu ülkede faaliyet gösteriyorlar.

 

 

Almanya'da dil okulu başvurusu, Almanya üniversite başvurusu, Almanya'da master, Almanya'da doktora, Almanya göçmenlik başvurusu, Almanya vize başvurularınız için bizimle temasa geçiniz.

Almanya Hakkında / Alman Ekonomisi
Alman Ekonomisi

Copyrights reserved Alman Kültür Merkezi